Dlaczego Obstawianie Meczy Przez Internet ułatwia życie

Radzimy unikać gry tym systemem, gdyż nawet zaczynając od małych stawek, po kolejnych nietrafionych etapach, musimy dysponować naprawdę sporym kapitałem, aby grę kontynuować. Legalni bukmacherzy w Polsce oferują nowym graczom szereg korzyści, które mają zachęcić ich do założenia nowego konta. Nie każdy z nich zaczynał od punktów stacjonarnych, chociaż kiedyś to właśnie w takich miejscach powstawały największe kupony z dużymi wygranymi.

Wybieramy drużynę (najlepiej z lig, w których statystycznie pada sporo remisów) i typujemy każde jej spotkanie na remis, podwyższając stawkę razy dwa po każdej porażce. Gra tym systemem kończy się w momencie trafienia remisu. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele ma wad i z tego, że z reguły prowadzi do szybkiej utraty wszystkich środków przeznaczonych na grę. Zasada najpopularniejszej progresji; na remisy, jest prosta. Obydwa znane, przy czym jeden z nich obarczony wielkim ryzykiem, drugi o wiele bezpieczniejszy.

Przy obstawianiu bierz pod uwagę zawsze to, że możesz przegrać. Wielu doświadczonych graczy poleca, by na pojedynczy kupon nie grać za więcej niż 10-15% całkowitego budżetu. Typy bukmacherskie znaleźć możesz również na różnego typu forach internetowych. Po dokładnej analizie w ten sposób również da się wyhaczyć “perełki”. Obstawianie piłki nożnej to także zakłady długoterminowe. Możesz obstawić na zwycięzcę całego turnieju, ligi, czy innych rozgrywek.

Mimo że nie jest to topowy bukmacher w Polsce obstawianie meczy on-line u niego to czysta przyjemność. Znacznie dłuższej praktyki potrzeba do tego, by zostać mistrzem w poprawnym typowaniu wyników meczów. Na początek na pewno najlepiej trzymać się podstawowych zasad obstawiania zakładów bukmacherskich.

Najpierw trzeba założyć konto klikając wTEN LINK i wpisać kod MECZYKI. Cashback może maksymalnie zabezpieczyć 500 zł, przy pierwszym kuponie obstawianym przez gracza. Aby w pełni wykorzystać 500 zł zwrotu na konto, stawka kuponu powinna wynieść dokładnie 1137 zł. Wydaje się, że w obecnych czasach obstawianie meczów przez internet to rzecz, bez której nie może funkcjonować żaden bukmacher.

Jeśli dla danego spotkania sportowego dostępna jest transmisja na żywo, wyświetli się ona w okienku po prawej stronie ekranu. W przeciwnym razie przebieg meczu można śledzić na match trackerze, który odtwarza komputerowe wizualizacje tego, co w danym momencie dzieje się na boisku. Aby zobaczyć taką animację, wystarczy kliknąć „Wyniki live” – wyświetlą się nam tu również wyniki danego meczu. Jeśli chcemy poznać bardziej szczegółowe informacje na temat danej rozgrywki, powinniśmy wybrać „Statystyki”. Z kolei informacje na temat dotychczasowych akcji danego meczu znajdziemy otwierając odnośnik „Komentarze”.

Instrukcje na stronach bukmacherów są zazwyczaj dość jasne i nieskomplikowane, dlatego nie powinno to sprawić większych kłopotów. Warto jednak w skrócie opisać, jak przebiega cały proces obstawiania. Ważnymi czynnikami, które mogą wpłynąć na przebieg rywalizacji są kontuzje oraz wykluczenia. Bardzo często widoczne na podstawie kursów bukmacherskich. Załóżmy sytuację, że drużyna X jest faworytem meczu z kursem 1.50, ale na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem okazuje się, że zawodnik nie zagra.

Jak Obstawiać Mecze Przez Internet?

Najczęściej bukmacherzy oferują promocje dla nowych graczy, w których można zdobyć całkiem spore sumy na obstawianie. Aby móc zacząć obstawiać mecze, musisz posiadać konto gracza. Pierwszym krokiem jest dokonanie rejestracji, w której należy podać podstawowe dane osobowe. Aktywowanie konta zajmuje zaledwie kilka minut i daje możliwość skorzystania z bonusu powitalnego.

Lista bukmacherów, którzy wydają się być najlepszymi, jest długa. Jednak obstawianie meczów na PZBuk, BetFan i Fulsiarz legalny bukmacher sprawi, że Twoje wrażenia będą wspaniałe. Użyj tych trzech bukmacherów, aby obstawić po raz pierwszy. Bukmacherzy istnieją po to, aby dać graczom dochód od obstawianie meczy.

Aby zaznajomić graczy z tym, na czym dokładnie polega obstawianie online zawodów e-sportowych, bukmacher przygotował wiele pomocy merytorycznych. Nie istnieją strony do obstawiania meczy, na których możemy być pewni wygranej. Obstawianie meczy niesie za sobą ryzyko i jest nieprzewidywalne. Warto przyswoić wiedzę, jak obstawiać mecze on-line, ale wszystko zależy od tego, ile czasu chcemy poświęcić na zgłębianie wiedzy o sporcie oraz zakładach bukmacherskich.

Aby tego uniknąć, można wykorzystać opcję „Bezpieczny zakład” (dzięki niemu 1 z zakładów może być nietrafiony), jednak kupon musi spełnić określone wymogi. Obstawianie meczy STS może też przebiegać przy użyciu kuponów systemowych , czyli takich zakładów akumulowanych, w których nie wszystkie zakłady muszą być trafione, by kupon był wygrany. W tym celu na kuponie należy kliknąć odnośnik „MAXICOMBI” i uzupełnić puste pola.

Obstawianie Meczy Przez Internet — dokładna analiza tego, co nie działa, a co działa

Naprawdę należy to kontrolować, aby nie dać się wciągnąć bukmacherowi i mieć nad nim przewagę – do tego zachęcamy. Najbezpieczniej byłoby obstawiać kupony SOLO, jednak w taki sposób jesteśmy w stanie tylko podwoić, maksymalnie potroić włożoną kwotę. Optymalnie jest obstawiać 2-4 spotkania na jednym kuponie. Wtedy szanse pozostają duże, a ewentualne wygrane wzrastają, ponieważ kurs oscyluje w granicach 5-6.

Jeśli od dziecka interesuje Cię piłka nożna, siatkówka lub żużel i śledzisz wydarzenia w danych rozgrywkach, to warto tę wiedzę przekuć na tworzenie kuponów. Dzięki temu Twoje szanse na zwycięstwo będą jeszcze większe. Legalny bukmacher STS to najszersza oferta bukmacherskich zakładów live na rynku. Na naszej stronie znajdziesz stale aktualizowane wyniki spotkań oraz kursy na bieżąco dostosowywane do aktualnego rezultatu. Ponadto zakłady na żywo rozliczane są praktycznie natychmiast po zakończeniu danego zdarzenia – np. Zakład na zwycięzcę połowy meczu będzie rozliczony po zakończeniu danej połowy, a nie całego meczu.

Oczywiście nie może być ona wyższa niż aktualny stan twojego salda depozytowego. W zakładach on-line zazwyczaj najniższa stawka to 2 PLN. Do obstawienia meczu przez web będziesz potrzebował również środków na koncie u bukmachera.

Na start możemy otrzymać nawet 3000 złotych od pierwszego depozytu, a także mamy możliwość postawienia zakładu bez ryzyka do 600 złotych. Idealne promocje, aby się rozegrać i wejść w świat bukmacherki. Przedstawia się jako największezakłady bukmacherskie w Polsce.

Niestety zarówno zakłady internetowe, jak i te stacjonarne nie stanowią pewnego źródła dochodu. Jest to również forma hazardu, więc może prowadzić do uzależnień i trzeba mieć to na uwadze. Przy rejestracji wpisz „pewne25”, aby otrzymać dodatkowe 25 złotych na grę. Jeżeli często zdarza nam się oglądać transmisje wydarzeń sportowych w telewizji, z pewnością będziemy kojarzyć marki, które „informują o sponsorowaniu” podczas bloków reklamowych.

Jeżeli którejś z nich nie ma w Twoim mieście, czy w najbliższej okolicy, to bez problemu możesz rozpocząć obstawianie przez Internet. Według statystyk, aż 95% rynku bukmacherskiego to właśnie Internet. Dlatego też postanowiliśmy wyjaśnić, jak obstawiać mecze on-line. Gra nieco różni się od tej znanej w punktach naziemnych. W tym miejscu warto również wspomnieć, że sportowe zakłady to największy i najprężniej rozwijający się dział bukmacherki w Polsce.

Tylko w takim przypadku obstawianie meczy będzie bezpieczne i legalne. Tutaj kilka sposobów, aby wybrać najlepszego bukmachera, aby obstawiać zakłady. Zwróć uwagę na kilka kolejnych metod, których musisz użyć, aby wybrać idealną wersję bukmachera i tam robic obstawianie meczy. Bukmacherzy online, czyli serwisy bukmacherskie, po raz pierwszy zaczęli pojawiać się w Internecie w połowie lat 90.

Rzeczy, na które możesz i których nie możesz użyć swojego Obstawianie Meczy Przez Internet

Zanim zdecydujemy się na wykup płatnych typów, warto dokładnie prześwietlić firmę, która je dostarcza. Stawka na kupon również wynosi od 1-2% całego bankrolla, czyli od 10 do 20 złotych, dla łatwiejszego zobrazowania przyjmijmy, że jest to 10 złotych. Po takim przygotowaniu nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć grę. Warto nadmienić, że dobrym rozwiązaniem jest wybierania takich typów, gdzie nie występuje remis. Wskazane jest granie na ilość bramek czy zakładów handicapowych. Objaśnimy krok po kroku jak to zrobić.Rozpoczynamy od ustalenia naszego kapitału na grę, w określonym przedziale czasowym.

Uważa się, że pierwsze zakłady sportowe online zostały podjęte przez stronę o nazwie Everygame. Zakład był na 230 PLN i był wynikiem meczu piłki nożnej pomiędzy Tottenhamem Hotspur i Hereford United. Kolejna rzecz o której należy wiedzieć to to, że nie każdy dostępny w internecie bukmacher jest w Polsce legalny. Istnieje mnóstwo firm, które dostępne są przez web, ale nie posiadają polskiego zezwolenia na funkcjonowanie w Polsce, a tym samym nie są w Polsce legalne.

Dzieje się tak dlatego, że portale umożliwiające obstawianie meczy on-line dbają o intuicyjność obstawiania pod każdym względem. Co ważne, wiele takich portali na begin zapewnia różnego rodzaju bonusy bukmacherskie, które pozwalają na w pełni profesjonalne poradzenie sobie na początku przygody z bukmacherką w internecie. Pozwala to, na przykład na obstawianie meczy bez depozytu, co sprawia, że nie ponosimy ryzyka związanego z utratą kasy już na begin.

Możecie mieć 18 bądź 60 lat, a i tak cenić sobie nieco bardziej tradycyjne metody obstawiania. W takim przypadku udanie się do punktu stacjonarnego konkretnego bukmachera będzie lepszym rozwiązaniem! W punktach nie zawsze możemy liczyć na spokój, a także nie da się obstawiać w późnych godzinach wieczornych, w nocy czy z samiutkiego rana.

To legalni bukmacherzy mające zezwolenia na urządzanie zakładów od Ministerstwa Finansów RP. Nie ufaj bezgranicznie w typy bukmacherskie znalezione w internecie. Sugeruj się lepiej artykułami, zawierającymi poradnik typera dla początkujących. Prawo serii – to jedna z rzeczy, którą koniecznie musisz wziąć pod uwagę. W końcu taka seria musi się zakończyć i może to mieć miejsce przy okazji Twojego zakładu. Oto kilka szybkich porad dla początkujących graczy, jak dobrze obstawiać mecze.

Ponadto jako nowy gracz w STS możesz liczyć na cashback one hundred zł oraz dwa bonusy po 50% do 500 zł i seven-hundred zł. To jednak tylko wtedy, kiedy podasz kod promocyjny BONUS100 – bez niego oferta nie jest tak bogata. Do tego jest jeszcze 60 zł extra za wykonanie kilku zadań narzuconych przez bukmachera. Dlaczego zakłady bukmacherskie w Internecie są tak bardzo popularne? Przede wszystkim pozwalają one zaoszczędzić cenny czas. Możesz obstawiać zakłady w każdej chwili, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz.

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, ale w tym wypadku gra bez przygotowania i rozsądku może skończyć się fatalnymi stratami finansowymi. Wielu początkujących graczy zaczyna obstawianie meczy od zakładów wielokrotnych z kilkunastoma zdarzeniami. Takie „taśmy”, jak popularnie mówi się na długie kupony, bardzo jednak rzadko kończą się wygraną. Natomiast jeśli chcemy wypłacić środki bonusowe, musimy najpierw poddać je obrotowi zgodnie z warunkami danej promocji. Jedną z zalet jakie daje obstawianie meczy przez internet jest możliwość skorzystania z różnego rodzaju bonusów powitalnych, które przeznaczone są dla osób obstawiających właśnie przez internet.

Banki także potrafią organizować przerwy techniczne, a w takich sytuacjach uniemożliwia się nam wypłatę czy wpłatę środków na konto. Omawiani tu bukmacherzy dostali licencję od Ministra Finansów RP i działają w 100 percent legalnie na terenie Polski. Zakłady bukmacherskie u nielegalnych agency to łamanie prawa RP!

Co do innych rozrywek u bukmacherów … Tu nie należy szukać nowości. Pewnym jest natomiast fakt, że bukmacherzy nie będą mogli oferować nam kasyna. Pozostają nam zatem tylko i wyłącznie bukmacherskie zakłady sportowe. Jednak i w tym przypadku tenże legalny bukmacher online może ich miło zaskoczyć. W internecie typowanie zakładów trwa 24 godziny na dobę. Bukmacherzy online są otwarci cały czas, więc kupony obstawisz o każdej porze dnia i nocy.

Z kolei wiek użytkowników zawsze jest weryfikowany, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie on-line. Bukmacherzy internetowi mogą bowiem udostępniać obstawianie meczy tylko tym graczom, którzy zarejestrują osobiste konto i pozytywnie przejdą proces weryfikacji wieku. Podsumowując, obstawianie meczy w Polsce jest legalne, ale tylko u bukmacherów posiadających zezwolenie i tylko dla pełnoletnich osób. Natomiast obstawianie meczy on-line możliwe jest tylko po założeniu konta gracza.

Nowy polski bukmacher który nie chce rywalizować na bonusy z innymi a produktem. Dobre kursy, ciekawe rozwiązania i bogata oferta na dziś zakładów bukmacherskich. Od kiedy jednak możliwe jest również legalne obstawianie meczów online, szanse związane z zakładami bukmacherskimi są większe.

Jeśli napotkasz na jakikolwiek downside, możesz również skorzystać ze wsparcia konsultantów bukmachera albo poszukać odpowiedzi na swoje pytania w sekcji „FAQ”. Przykładowo Betclic zamieścił tu szczegółowe informacje m.in. Na temat tego, jak rozwiązać problemy z logowaniem na konto, jak zmienić dane konta czy jak w Betclic obstawiać mecze.

Odbywa się to oczywiście z korzyścią dla gracza, co widać w coraz lepszej ofercie bonusowej legalnych agency bukmacherskich w Polsce i większej konkurencji, jeśli chodzi o wysokość kursów. Jeśli nie mamy pojęcia, gdzie obstawiać mecze, zawsze powinniśmy wybierać legalne źródło. To najważniejszy punkt bukmacherskiego elementarzu dla każdego zainteresowanego. W naszym kraju istnieje możliwość obstawiania zakładów w bukmacherskich punktach naziemnych przez Internet, ale dopiero po ukończeniu osiemnastego roku życia. Nie masz odłożonej gotówki na depozyt, a bardzo chcesz spróbować?

Popularne sa też zakłady na zwycięzców rozgrywek ligowych, pucharowych lub międzynarodowych. U polskich bukmacherów znajdziesz również zakłady nie-sportowe, na wydarzenia kulturalne lub polityczne. W takich zakładach, oraz zakładach nietypowych specjalizuje się polski bukmacher BETFAN. W podanym przykładowym kuponie, podatek wynosi 12% od stawki zakładu. Polskie prawo przewiduje jednak, że każdy zwycięski kupon powyżej 2280 PLN podlega dodatkowemu podatkowi od wygranej 10%.

Musimy określić jaką skuteczność mamy dla zakładów na przykład o kursie 1,6, 1,eight, 2,0 itp. Wybieramy do prawdziwej gry taki kurs kuponów, na którym mamy taką skuteczność, która zapewni nam wspomniany już 5- procentowy zysk. Dla kursu 2.0 będzie to co najmniej 55% czyli na 20 kuponów musimy poprawnie zagrać minimal eleven z nich. BLOKOWY – kupony blokowe to nic innego jak kupon systemowy z tym, że rozpis nie dotyczy pojedynczych zdarzeń ale kilkuZobrazujemy to na przykładzie kuponu blokowego three z 5. Z wybranych spotkań tworzymy bloki po trzy spotkania w każdym. Każdy blok ma swój kurs będący mnożnikiem spotkań się w nim znajdujących.

Nie jest to łatwe i warto skupić się na przejrzeniu ofert, bonusów i regulaminów, dotyczących wypłaty owych bonusów. Legalnych bukmacherów, z których na pewno uda się kogoś wybrać. Na pierwszy ogień polecamy przejrzeć oferty od STS, Fortuny, LV Bet, czy Betclica. Niczego sobie są również te oferty, które prezentuje Forbet, Totalbet, czy Betfan. Na pierwszy rzut oka wydaje się to banalnie proste, jednak w praktyce – wcale takie nie jest. Poza tym dokładne wyniki rozegranych już meczów oraz to, które typy były poprawne możemy w STS sprawdzić w zakładce „Wyniki”.

Przy pierwszym depozycie można uzyskać 100% bonusu do 300 zł, przy drugim 50% do kwoty 500 zł, a przy trzecim 50% do maksymalnie seven-hundred zł. Dodatkowo STS proponuje bonus w wysokości 60 zł za wykonanie zadań od bukmachera, które polegają na typowaniu zakładów z określonych kategorii. Oczywiście sposobów na to, jak skutecznie obstawiać mecze jest znacznie więcej, jednak trzeba podkreślić, że żaden z nich nie jest niezawodny, a część jest zupełnie nieskuteczna. Obstawianie zakładów bukmacherskich wymaga na pewno cierpliwości, wiedzy sportowej, porządnej analizy i trzymania się ustalonego jeszcze przed rozpoczęciem gry budżetu.

Ale co najważniejsze odejdźmy od typowania swoich ulubionych drużyn. Każdy zainteresowany powinien obstawiać w oparciu o statystyki, a nie emocje i przywiązanie do klubu – dlatego należy o tym pamiętać. Najważniejsze, żeby obstawiać swoją dyscyplinę, w której czujemy się mocni. Jeśli ktoś mówi, że zna się na wszystkim, to tak naprawdę nie zna się na niczym. Każdy ma swoją ulubioną dziedzinę, którą zna na wylot i w to będziemy brnąć.

Ostatnim elementem potrzebnym do obstawiania meczów jest depozyt. Musisz dokonać wpłaty środków, by po prostu mieć za co grać. Zawsze obstawiaj tylko takie kwoty, na których utratę możesz sobie pozwolić. Nie zakładaj też z góry wygranej, by zbytnio się nie emocjonować.

To kusząca oferta dla wszystkich, którzy nie chcą ryzykować, a mają chrapkę na duże pieniądze. Rejestracja trwa zaledwie chwilę, a potem możemy już cieszyć się z możliwości gry. W tym celu należy zalogować się na swoje konto, kliknąć w swój profil (ikonka człowieka w górnym prawym rogu ekranu) i wejść w „Moje dokumenty”.

Zostaniemy przeniesieni na stronę, na której zamieszczone są dostępne metody płatności oraz szczegółowe informacje na temat każdej z nich. W STS wszystkie internetowe wpłaty realizowane są natychmiastowo i to przez cały tydzień (24/7). Do wyboru gracza są tu płatności realizowane poprzez kartę płatniczą VISA lub Mastercard, szybki switch PayU albo Dotpay , przelew przez Tpay.com oraz przy użyciu e-portfela Skrill czy Netteller. Wpłat można również dokonywać w punktach naziemnych bukmachera. Błyskawiczny przelew do STS można wykonać z około 30 banków, które działają w Polsce. Tak, obstawianie meczy jest legalne, jednak wyłącznie w przypadku korzystania z oferty bukmacherów posiadających wydane w Polsce zezwolenie.

A więc jeśli szukasz bukmachera w Internecie, gdzie możesz obstawiać mecze – sprawdź nasz rating firm bukmacherskich na objective.pl. Na początku warto zapoznać się z ofertą Betcris bukmacher on-line, abyś nie miał problemów z doborem odpowiednich zdarzeń. Możesz ją sprawdzić zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Znajdziesz tam również konkretne kursy bukmacherskie, na podstawie których możesz określić prawdopodobieństwo poszczególnych wydarzeń.

Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego ludzie interesują się bukmacherką. Jest też grupa osób, która zbytnio się nie zna na sporcie, ale też chcieliby oni spróbować. STS posiada czat on-line, który jest chyba najlepszą opcją podczas szybkiego rozstrzygania problemów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jeśli nie zależy nam na szybciej odpowiedzi możemy wybrać inny sposób kontaktu – przez formularz kontaktowy.

Poniżej wstawiamy listę – co trzeba wykonać – krok po kroku, aby obstawiać mecze. Z o.o.” oferuje zakłady na sporty tradycyjne, jak również na sporty wirtualne. Otrzymał pozwolenie na urządzanie zakładów online 28 listopada 2018 r. Totolotek S.A.” to firma bukmacherska, która jest najstarsza w Polsce – punkty stacjonarne do obstawiania zakładów prowadzi już od 1992 r. Pozwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich przez Internet otrzymali 20 czerwca 2013 r.

W dużej mierze poprzez to, że w Internecie łatwo natknąć się na oszustów, którzy wykorzystują początkujących graczy. Zamiast przeanalizowanych typów, wysyłają oni losowe zdarzenia, inkasując przy tym niemałe pieniądze. Obstawianie tenisa ziemnego to drugi, co do popularności rodzaj zakładów bukmacherskich w Polsce.

Jak wygląda proces zakładania konta oraz inne czynności niezbędne do postawienia zakładu sportowego, sprawdzimy teraz na przykładzie bukmachera Betclic. Ponownie prześledźmy to na przykładzie serwisu internetowego STS. Po zalogowaniu się na swoje konto gracza, które jest zasilone pewnym depozytem, musimy wyszukać interesujący nas zakład (jak to wszystko zrobić, omówiliśmy powyżej).

U jednych sprawdzi się najprostszy system obstawiania niskich kursów, a dla innych nie będzie on wystarczająco satysfakcjonujący. Jest wiele rozwiązań, aby z korzyścią obstawiać mecze, chociaż warto w tym miejscu zaznaczyć, że żadne z tych rozwiązań nie da gwarancji, a pewna część będzie zdecydowanie bezużyteczna. Teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, to jak w końcu zabrać się za obstawianie meczów?

W tym przypadku bardziej niż głowa – decyduje serce, a to rzadko kiedy jest dobrym wyborem. Obstawianie pod wpływem emocji często uniemożliwia obiektywną ocenę sytuacji, a tym samym komplikuje szanse na trafienie kuponu. Trzeba tylko najpierw uporządkować sobie pewną wiedzę, by przygotować się do obstawiania zakładów bukmacherskich. Wychodząc Wam naprzeciw, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w tej kwestii. Nasz obszerny poradnik pomoże nie tylko początkującym typerom. Jesteśmy przekonani, że nawet starzy wyjadacze znajdą tu coś dla siebie.

Niezależnie od czasowych kłopotów podczas obstawiania możemy niemal cały czas obstawiać zakłady bukmacherskie. Dzięki temu możemy obstawiać mecze o każdej porze dnia i nocy. Totolotek z kolei posiada owe spotkania i spokojnie możemy je obstawiać. Być może już niedługo będzie to poważna konkurencja dla tych najbardziej znanych marek i stron do obstawiania meczy. Tym bardziej, że promocje bukmachera Milenium również zachęcają nas do grania nie tylko dla bonusu powitalnego.